Lidzbark Welski to przepiękna miejscowość turystyczna, która jest nastawiona na turystów praktycznie przez cały rok. Jednak najwięcej ich przebywa tam w okresie letnim, gdyż to właśnie wtedy można maksymalnie czerpać przyjemność z tego wyjazdu. Pobliskie jeziora i lasy to motywacja dla turystów ceniących sobie aktywny wypoczynek na łonie natury.

Ruiny gotyckiej baszty
Trzeba tu również wspomnieć, że w Lidzbarku Welskim nie brakuje licznych zabytków. Będąc w tym mieście, warto wybrać się do kościoła św. Wojciecha z 1752 roku. To przepiękna świątynia, która przez cały czas jest utrzymywana w dobrym stanie. Poza tym warto zobaczyć ruiny gotyckiej baszty zamkowej z XIV wieku. Turyści, którzy będą mieli ochotę na poznanie kolejnych ciekawych miejsc i zabytkowych obiektów, powinni udać się do kościoła ewangelicko-augsburskiego z 1829 roku, gdzie znajduje się również dom kancelaryjny. Byłoby dobrze zwrócić uwagę na figurę św. Jana Nepomucena z 1802 roku, zlokalizowaną nad rzeką Wel.

Spichlerz Zbożowy
Do zabytków tego miasta należy też zaliczyć Spichlerz Zbożowy z końca XIX wieku, wieże wodociągowe z 1909 roku, a także stary gmach szkoły podstawowej. Uwagę powinny przyciągnąć secesyjne kamieniczki. Zabytków jest bardzo dużo, więc każdy, kto wybierze się do tego miasteczka, będzie miał co zwiedzać. Miasto czeka na turystów przez cały rok, ale warto jednak pojechać tam latem, kiedy pogoda pozwoli na spokojne zwiedzanie i aktywny wypoczynek. Na ten cel najlepiej zarezerwować sobie kilka dni.

(Fot. Pixabay / CC0)