Lidzbark Welski jest typowym miasteczkiem turystycznym z ponad 710-letnią historią. Na mapie Polski wyróżnia się malowniczym położeniem, co przyciąga uwagę coraz większej liczby turystów. Miasteczko to słynie z dobrze rozwiniętej bazy noclegowej i gastronomicznej.
Będąc tam, nie można przejść obojętnie obok dwóch parków krajobrazowych, gdzie zostały wyznaczone dydaktyczne ścieżki przyrodnicze – Górznieńsko-Lidzbarski oraz Welski.

Dla wędkarzy, grzybiarzy, rowerzystów
Miejscowość ta przypadnie do gustu miłośnikom wędkarstwa, kajakarstwa, grzybobrania i przede wszystkim wycieczek pieszych oraz rowerowych. Zainteresowani pojeżdżą również konno. Lidzbark Welski jest idealnym miejscem wypoczynku dla ludzi aktywnych i szukających spokoju. Tu można naprawdę zregenerować siły, a także przede wszystkim odpocząć od typowego dla dużych miast hałasu i gwaru. Ukształtowanie terenu tego miasta spełni oczekiwania nawet wymagających turystów. Kompleks leśny i pobliskie jeziora to wystarczająca motywacja do odwiedzenia Lidzbarka Welskiego.

Zapraszamy zwłaszcza latem
W tym jakże urokliwym miasteczku nie brakuje też licznych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. Miasto cały czas się rozwija i gości wielu turystów, szczególnie w okresie letnim. Wybierając się w dane okolice warto zarezerwować sobie choć kilka dni, aby móc na spokojnie skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie Lidzbark Welski oferuje swoim turystom.

(Fot. Pixabay / CC0)