Od 26 lutego do 6 marca trwały obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach tego państwowego święta odbył m.in. się bieg pamięci oraz otwarte wykłady o historii Niezłomnych.

Spektakle dla dzieci
7 marca w lidzbarskim ośrodku kultury wystąpili krakowscy aktorzy z grupy teatralnej Krak-Art, prezentując dwa spektakle dla najmłodszej publiczności – „Jaś i drzewo fasolowe” oraz „Pinokio”. Przedstawienia bardzo spodobały się dzieciom, podobnie jak poprzednia bajka „Wilk i zając”, z którą na początku roku do Lidzbarka przyjechali aktorzy. Spektakle obejrzało ponda trzysta najmłodszych widzów.

Jazzowy koncert pasyjny
W dwa dni później w sali widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury wystąpił duet Adam Rymarz & Witold Janiak. Artyści zagrali utwory z płyty jazzowej „Stabat Mater Dolorosa”.
Instrumenty, które im towarzyszyły (fortepian, instrumenty elektroniczne) podkreślały nostalgiczny charakter utworów. Występ w Lidzbarku był częścią trasy koncertowej muzyków.

Muzyka dawna
26 marca odbył się koncert Kapeli Polonica. Młodzi muzycy pochodzący z różnych rejonów Polski zagrali utwory muzyki dawnej na takich instrumentach, jak viola da gamba, klawesyn i flet podłużny. Publiczność mogła wysłuchać kompozycji z cyklu „Lekcje Ciemności” Couperine´a, kantaty Bacha i Telemanna.

(Fot. Pixabay / CC0)